PSIE RECENZJE,  TOP FOR DOG

Żeby pies był zdrów jak ryba…

Olej z łososia to wyjątkowy składnik psiej diety. Jest doskonałym źródłem naturalnych kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju całego organizmu. Odpowiadają one między innymi za prawidłową pracę układu odpornościowego, prawidłowe działanie serca, układu krążenia, układu nerwowego oraz trawiennego, odpowiedni rozwój mózgu i wzroku. Wpływają także na procesy biochemiczne, uczestniczą w reakcjach immunologicznych, produkcji hormonów, nadają elastyczność ścianom komórek, wpływają na kondycję skóry, a także mają działanie przeciwzapalne.

Organizm psa – podobnie jak ludzki – nie jest w stanie sam wytworzyć kwasów omega-3, dlatego trzeba je dostarczać z pożywieniem. Olej z łososia to obowiązkowy element diety BARF oraz jedzenia gotowanego. Warto stosować go także jako dodatek do suchej karmy – nawet jeśli jest już wymieniony w jej składzie. Zawartość oleju w suchej karmie jest przeważnie symboliczna. Ponadto kwasy omega-3 utleniają się w trakcie przechowywania suchej karmy.

„Olej z łososia BRILLIANT to doskonałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, zwłaszcza EPA i DHA.

Psy i koty nie potrafią efektywnie korzystać z kwasów n-3 pochodzących ze źródeł roślinnych, takich jak oliwa z oliwek czy siemię lniane – ich organizm nie wytwarza wystarczającej ilości enzymów potrzebnych do konwersji kwasu alfa-linolenowego obecnego w olejach roślinnych na EPA i DHA. Dlatego te składniki muszą być im dostarczane wraz z pokarmem. Najlepszym sposobem, by uzupełnić dietę psa i kota w EPA i DHA jest podawanie zwierzęciu oleju z ryb zimnowodnych, który stanowi bezpośrednie źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.”

„To, czego boimy się w rybach to przede wszystkim zanieczyszczenia. Obaw tych nie należy bagatelizować. Łosoś, niezależnie od podgatunku, jest rybą drapieżną, znajdującą się wysoko w łańcuchu pokarmowym. Takie ryby szczególnie kumulują w sobie zanieczyszczenia, a odkładają się one właśnie w drogocennym tłuszczu.

Wbrew obiegowej opinii rozdzielenie łososi na dzikie i hodowlane mówi nam niewiele o możliwych poziomach zanieczyszczeń. W przypadku łososi hodowlanych wszystko zależy od warunków panujących w hodowli.

Większość ludzi zapytanych o możliwe zanieczyszczenia ryb wymienia metale ciężkie. Tymczasem z danych Morskiego Instytutu Rybackiego PIB wynika, że zawartość metali ciężkich w rybach z Bałtyku jest znikoma i nie stanowi zagrożenia. Inaczej ma się sprawa z dioksynami i ich pochodnymi. MIR-PIB podaje, że spożycie przez przeciętnego człowieka 100 g łososia bałtyckiego dostarcza organizmowi taką ilość tych związków, która stanowi 80% bezpiecznej dawki tygodniowej. Tak więc to, czego musimy się obawiać to przede wszystkim dioksyny.

Ostatnie badania naukowe pokazują, że w przypadku łososia atlantyckiego, znacznie niższe poziomy zanieczyszczeń znajdują się właśnie w łososiach hodowlanych, a nie dzikich. Badania te obejmowały szeroki zakres związków: dioksyny (polichlorowane dibenzo-p-dioksyny i dibenzofuran), polichlorowane bifenyle (PCB), pestycydy chloroorganiczne (OCP) oraz rtęć.

Wyniki takich badań mogą się jednak znacznie różnić w przypadku ryb pochodzących z różnych hodowli. Aby mieć pewność, że kupowany przez nas olej jest bezpieczny, najlepiej wybierać takie produkty, które są przebadane pod tym kątem. Olej z łososia BRILLIANT przechodzi regularne kontrole dotyczące zawartości metali ciężkich, PCB i dioksyn. Ich wyniki mieszczą się w zakresie norm dla produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi w Unii Europejskiej.

O wartości tłuszczu i poszczególnych kwasów tłuszczowych w oleju z łososia decyduje przede wszystkim pokarm, który spożywała ryba. W przypadku łososi hodowlanych producenci mają kontrolę nad tym, jaką podają paszę. Przy aktualnym stanie wiedzy zootechnicznej można tak dobierać paszę, by uzyskać pożądaną zawartość zarówno poszczególnych grup kwasów tłuszczowych, jak i innych składników bioaktywnych (np. karotenoidów) w rybach.”

źródło: www.olejbrilliant.pl

Olej z łososia BRILLIANT przechodzi regularne kontrole dotyczące zawartości metali ciężkich, PCB i dioksyn. Wytwarzany jest z łososia norweskiego przeznaczonego do spożycia przez ludzi (human grade). Produkt nie zawiera żadnych dodatków.

W tym miejscu muszę wspomnieć o kilkunastu certyfikatach potwierdzających jakość produktu, a nawet butelki, które otrzymałam mailem (brawo za ograniczenie zużycia papieru).

Poza ogólnym działaniem prozdrowotnym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie oleju z łososia do diety naszych piesków z kilku konktetnych powodów:

1. Uzupełnianie codziennej w EPA i DHA ma bardzo dobry wpływ na kondycję skóry i sierści. Mieliśmy zaplanowany cały sezon wystawowy, więc psiaki musiały być w topowej formie. Olej zdał egzamin celująco! Już po trzech tygodniach stosowania skóra była sprężysta, sierść gęsta i cudownie mięciutka. Wszystkie zadrapania i mikrourazy nabyte w lesie goiły się momentalnie. Pierwszą butelkę zużyliśmy jeszcze mieszkając w mieście, gdzie szczeniaczki dużo spacerowały po betonie. Potwierdzamy miękkość poduszek na łapkach, o której pisali inni testujący. Regeneracja i zwiększenie elastyczności łapek po mięsiącu stosowania to fakt.

2. Kwasy omega-3 są także niezbędne do prawidłowego rozwoju i działania mózgu, układu nerwowego i oczu, a także polepszają zdolności poznawcze i psychomotoryczne – dlatego powinny znajdować się w diecie szczeniąt. Nasze maluchy poza knąbrnością adekwatną dla rasy są zawsze chętne do nauki i nigdy nie odmówią także elementów psiego fitnesu. Poza zainicjowaną nauką samo poznawanie świata jest dla szczeniaka ogromnym przeżyciem. Masa bodźców i stresu. Zawsze warto inwestować w zdrowie i rozwój oraz wspierać młody organizm.

3. Dodatek EPA i DHA w codziennej diecie pozwala na zmniejszenie odczuwanego bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, zwiększenie aktywności i swobody poruszania się u chorego zwierzęcia. Jesteśmy za młodzi na zwyrodnienia, ale u takich wielkopsów warto stosować szeroką profilaktykę i odżywiać chrząstkę. Dodatkowym atutem jest przeciwzapalne działanie oleju, na które bardzo liczyłam z powodu podejrzenia młodzieńczego zapalenia kości u Dakara. Po miesiącu stosowania oleju nie ma śladu po bolesności łapek!

Olej z łososia to produkt o wysokiej kaloryczności (100 g produktu zawiera 900 kcal). Podczas suplementacji diety olejem z łososia, dzienna porcja psa lub kota powinna być odpowiednio zmniejszona, by nie doprowadzić zwierzęcia do otyłości.

Jednak ta właściwość może być atutem! Znam wiele psów, które mimo zdrowego apetytu są za szczupłe. O ile na co dzień możemy przyjąć, że taka jest uroda psiaka (jeśli jest zdrowy), to olej może być zbawieniem w sezonie wystawowym i pięknie podtuczyć nam takiego delikwenta.

Poza właściwościami prozdrowotnymi olej może być fantastycznym dodatkiem do posiłków psich niejadków. Jest bardzo aromatyczny i smaczny. Moje psy za nim szaleją. Także znajome psiaki, które używają oleju po naszym poleceniu potwierdzają zarówno działanie jak i wysoką smakowitość. Ja dodaję olej do posiłków, ale czasem stosuję go jako nagrodę lub przekąskę w macie do wylizywania – polecam, podwójna frajda 🙂

Olej występuje w dwóch pojemnościach: 300ml oraz 1000ml w przezroczystej butelce, dzięki której widać jego cudownie pomarańczowy naturalny kolor (dzięki naturalnym przeciwutleniaczom). Olej z łososia BRILLIANT chroniony jest przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym dzięki specjalnej butelce z filtrem UV. Jednak mimo to, nie powinien stać w bezpośrednim słońcu. Wygodna pompka zabezpiecza wnętrze przed dostępem powietrza i ułatwia dawkowanie produktu. Na dodatek NIE KAPIE! Dzięki nowoczesnemu opakowaniu olej z łososia zachowuje swoje prozdrowotne właściwości przez długi czas.

Aby olej zachował swoje zdrowotne właściwości, powinien być podawany na zimno (nie należy go podgrzewać ani dodawać do posiłków przed ich całkowitym wystudzeniem). Wysoka temperatura prowadzi do utlenienia, przez co olej traci swoje właściwości lecznicze, a nawet może stać się toksyczny. Trzeba go zużyć w ciągu 3 miesięcy. Dlatego nie wybierajcie zbyt dużego pakowania kierując się oszczędnością.

My wpisujemy Olej Brilliant na listę naszych „must have”. To bardzo smaczny produkt wspierający zdrowie psa na wielu płaszczyznach. Szczególnie polecam wziąć go pod uwagę uczestnikom psich wystaw, bo wpływ na kondycję i szatę jest bardzo wyraźny!

Więcej informacji o Oleju Brilliant znajdziecie na stronie internetowej www.olejbrilliant.pl

 

Zachęcamy Was do włączenia tego produktu do diety swojego psa 🙂 i na początek tej znajomości mamy dla Was MEGA RABAT na zakup oleju Brilliant 🧡 na www.olejbrilliant.pl.

Z kodem IGbullybears otrzymacie 10% rabatu na zakupy. Dodatkowo za rejestrację kolejne 10%!

Rabaty się łączą więc… złówcie swoje 20% 🐟

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *