PSIE RECENZJE,  TOP FOR DOG

Superfood dla superpsów!

SUPERFOODS (superjedzenie) jest ostatnio bardzo popularnym hasłem, jednak nadal nie mającym pełnej podstawy naukowej ani prawnej. Nie istnieje ścisła definicja mówiąca, jakie produkty możemy zaliczyć do superżywności. Umownie określa się superfoods jako żywność bogatą w składniki odżywcze lub różne substancje bioaktywne uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Superprodukty powinny być naturalnego pochodzenia i regularnie spożywane, korzystnie wpływać na nasze zdrowie.

Dolina Noteci SUPERFOOD to mokra karma dla psów odznaczająca się szczególnie wysoką zawartością składników odżywczych i właściwościami dietoprofilaktycznymi w swojej wyjątkowej recepturze, opracowanej przez ekspertów w dziedzinie dietetyki weterynaryjnej.

Zawartość paczki od Doliny Noteci 🙂

Karmy DOLINA NOTECI SUPERFOOD to:

 • 80% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego,
 • gatunki mięsa o wyjątkowych właściwościach,
 • wysokiej jakości białko o strawności na poziomie 90-95%,
 • receptura oparta na nieprzetworzonych surowcach,
 • gotowy produkt przetworzony w minimalnym stopniu, niezbędnym do zapewnienia mu bezpieczeństwa mikrobiologicznego i trwałości,
 • składniki mineralne i witaminy w najlepiej przyswajalnej postaci,
 • cenne naturalne dodatki dietetyczne i funkcjonalne:
 • drożdże piwne zawierające prebiotyki: mannanooligosacharydy i β-glukany – wspierające odporność,
 • wodorosty morskie – dostarczające łatwo przyswajalnych składników mineralnych i witamin,
 • omułek nowozelandzki, glukozamina i siarczan chondroityny – dbające o stawy i skórę,
 • siemię lniane, psyllium (babka płesznik), juka Mojve – sprzyjające prawidłowemu działaniu przewodu pokarmowego i regulujące gospodarkę lipidowo-węglowodanową,
 • bez sztucznych aromatów, barwników i polepszaczy smaku,
 • bez konserwantów,
 • bez dodatku zbóż.

Wygląda obiecująco. Jednak gdy przeczytacie opisy poszczególnych karm, to już w ogóle zaczyna być „jakby luksusowo”. Rzućmy okiem na przykładowe składy, a potem pogadamy dalej. Nie uciekajcie, bo wiele Was ominie…

Dolina Noteci Premium Superfood kangur i wołowina

Kangur – zwierzęta te żyją wyłącznie w swoim naturalnym środowisku, żywiąc się liśćmi, trawami, kwiatami, paprociami i mchami. Ich mięso jest wolne od antybiotyków, czy hormonów i z tych względów uważane jest za jedno z najzdrowszych na świecie. Gatunek ten dobrze się sprawdza w diecie alergików. Kangury w ogóle nie produkują metanu (gazu przyczyniającego się do efektu cieplarnianego) – nie wpływają negatywnie na ekosystem. Ich czerwone mięso jest wyjątkowo chude – zawiera mniej więcej tyle samo tłuszczu, co kurczak, dostarczając głównie potrzebnych w organizmie tłuszczów nienasyconych i jednocześnie mnóstwa wysoko przyswajalnego białka, a przy tym bogate we wspomagające układ immunologiczny żelazo i cynk, korzystnie działające na układ krążenia kwasy tłuszczowe DHA i EPA oraz witaminy, w tym przede wszystkim wspierającą układ nerwowy witaminę B12. Wołowina – czerwone mięso o niskiej zawartości tłuszczu, z którego aż połowa to zdrowe kwasy tłuszczowe nienasycone. Wołowina jest gatunkiem mięsa szczególnie dobrze dopasowanym do potrzeb psów aktywnych. Zawiera zwiększającą możliwości wysiłkowe kreatynę i przyspieszającą przemianę materii oraz regenerację po wysiłku L-karnitynę, a także pomagający spalać tłuszcz i dobrze wpływający na kondycję mięśni kwas linolowy (CLA). Wołowna dostarcza alaniny – aminokwasu, który chroni mięśnie przed uszkodzeniem w sytuacji niedostarczenia organizmowi wystarczającej ilości węglowodanów, zapobiegając w ten sposób utracie masy mięśniowej. Jest źródłem doskonale przyswajalnego żelaza – zapewniającego prawidłową gospodarkę krwi, fosforu – utrzymującego kości i zęby w zdrowiu, cynku – wpływającego na stan skóry i selenu – chroniącego przed stresem oksydacyjnym, a także witamin z grupy B oraz A i E.

Skład: kangur 40% (mięso), wołowina 40% (płuca, wątroba, serca, mięso 4%, żołądki), rosół, ciecierzyca 2%, mango 1,5%, substancje mineralne, awokado 1%, pomarańcza 0,5%, drożdże piwne suszone 0,3% (źródło prebiotyków: mannanooligosacharydów i B-glukanów), siemię lniane 0,1%, nasiona babki płesznik, jukka Mojave, wodorosty morskie, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%, glukozamina 0,02%, siarczan chondroityny 0,02%.

Dolina Noteci Premium Superfood kaczka i przepiórka

Kaczka – pożywny i bogaty w białko szlachetny gatunek drobiu. Kaczki nie nadają się do typowego chowu przemysłowego. Pochodzą wyłącznie z małych hodowli, w których mogą swobodnie wychodzić na dwór i są karmione ziarnami zbóż. Kacze mięso, choć jest wysoko kaloryczne, zawiera jednak mnóstwo zdrowych tłuszczów i wyróżnia się korzystnym profilem niezbędnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych. Ponadto dostarcza dużą dawkę zapobiegającego anemii żelaza, będącego przeciwutleniaczem i zapobiegającego zmianom nowotworowym selenu oraz zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie skóry cynku, a także oddziałujących na cały organizm witamin z grupy B. Przepiórka – wykwintne, jasnoróżowe mięso. W mięśniach tych ptaków dobrze ukrwione czerwone włókna mięśniowe przeważają nad białymi, a ponieważ są cienkie – mięso przepiórek jest delikatniejsze w porównaniu z innymi gatunkami drobiu, a do tego dietetyczne i zalecane rekonwalescentom. Bogate w białko, ma w sobie mało wody i tłuszczu, a przy tym nie zawiera cholesterolu. Dostarcza potasu i miedzi – niezbędnych dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego, fosforu – dbającego o kości i zęby oraz cynku – zapewniającego dobrą kondycję skóry i sierści.

Skład: kaczka 54% (mięso 20%, wątroba, serca, żołądki), przepiórka 26% (tuszka), rosół, banan 2%, dynia 2%, substancje mineralne, szpinak 0,5%, gruszka 0,5%, drożdże piwne suszone 0,3% (źródło prebiotyków: mannanooligosacharydów i B-glukanów), siemię lniane 0,1%, nasiona babki płesznik, jukka Mojave, wodorosty morskie, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%, glukozamina 0,02%, siarczan chondroityny 0,02%.

Gdy ktoś mami mnie superfoods to od razu włącza mi się wykrywacz hipokryzji. Taki już mam paskudny charakter. A może to po prostu ciekawość, oczekiwanie uczciwości i szacunku do inteligencji klienta?

Przyznajcie się, czytacie zakładki „filozofia”, „misja”? Czy zerkacie tylko na składy i przyjmujecie „różowe” deklaracje producenta? Ja jestem – bezczelnie wręcz – ciekawska. Uwielbiam testy, bo mobilizują mnie one to skrupulatnego studiowania produktów oraz wszystkiego, co z nimi związane i zawsze uczą mnie czegoś nowego.

I tak biorę pod lupę DOLINĘ NOTECI. Jednak już nie sam produkt, ale całą markę. Chcę być pewna, czy te kaczki, które „ Pochodzą wyłącznie z małych hodowli, w których mogą swobodnie wychodzić na dwór i są karmione ziarnami zbóż” to fakt, czy tylko słodkie kłamstwo producenta.

Wybrałam i streściłam dla Was najważniejsze założenia Doliny Noteci i fakty dotyczące firmy:

Na północy Wielkopolski, tuż obok najwyższego wzgórza Dębowej Góry, wśród malowniczych krajobrazów znajduje się najnowocześniejszy w Europie Polski Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci”. Sama nazwa to nie tylko krajobrazowe położenie firmy, ale również cała filozofia jej działania. Czerpiąc z dóbr płynących z geograficznego położenia zakładu do produkcji karmy firma wykorzystuje polskie warzywa i owoce starannie pielęgnowane i zbierane przez rolników z Doliny Noteci, których pola sąsiadują z zakładem.

Dzięki stosowaniu wyłącznie starannie dobranych składników przechodzących wieloetapowy proces selekcji, jak również pracy doświadczonych technologów, powstaje produkt plasujący Dolinę Noteci w czołówce producentów najwyższej jakości karm. Firma pozyskuje surowce wyłącznie od renomowanych i sprawdzonych dostawców. Większość surowców mięsnych używanych do produkcji karm spełnia wymagania jakościowe surowców przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Do karm firma wykorzystuje także świeże warzywa i owoce pochodzące od lokalnych dostawców – marchew, ziemniaki, jabłka jakości spożywczej, które na miejscu są myte i krojone, a następnie trafiają do produkcji. Ponadto wszystkie surowce roślinne są wolne od GMO. Misją Firmy jest edukacja klientów jak i dostawców o tym, że pełnoporcjowej i wartościowej karmy nie można przygotowywać z odpadów produkcyjnych. Zwierzęta zasługują na to, co najlepsze. Dlatego Dolina Noteci przeprowadza audyty dostawców, aby mieć pewność, że do karm trafiają tylko świeże i rygorystycznie kontrolowane składniki. Dzięki temu przedsięwzięciu producent daje gwarancję jakości i smakowitości produktów, które są cenione nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Od 2016 r. firma otworzyła swoje drzwi dla Klientów – mogą oni odwiedzić zakład i na własne oczy przyjrzeć się procesowi produkcji karmy. Dolina Noteci chce być dla Klientów transparentna, dlatego pokazuje im świeże surowce, z których przygotowywana jest karma. Co więcej, firma jako jedna z nielicznych udostępnia konsumentom wyniki badań swoich produktów chcąc w ten sposób przekazać jak najwięcej informacji o wartościach odżywczych swoich produktów.

Firma prowadzi także zawierający 10 zasad program Dolina Noteci Green:

 1. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – do pracy zakładu wykorzystywana jest energia wytwarzana przez słońce.
 2. RECYKLING i CERTYFIKAT FSC – firma segreguje odpady począwszy od hal produkcyjnych, a następnie przekazuje je do wykwalifikownych firm zajmujących się ich ponownym wykorzystaniem, a także współpracuje z Organizacjami Odzysku Opakowań. Do produkcji karm wybiera surowce opatrzone certyfikatem FSC, który gwarantuje, że pochodzą one z odpowiedzialnej gospodarki leśnej.
 3. TECHNOLOGIA LED – w zakładzie używa się technologii LED, ponieważ zużywa o 85% mniej energii.
 4. WODA – firma posiada własne ujęcie wody, o bardzo dobrej jakości, które w całości pokrywa zapotrzebowanie na nią, a także podnosi ona jakość i smakowitość karm Dolina Noteci. Korzysta się z niej w sposób racjonalny – tą, która została użyta w procesach technologicznych odzyskuje się by wykorzystywać ją wielokrotnie i zużywać jej jak najmniej.
 5. GAZ ZIEMNY i REDUKCJA CO2 – zakład w całości opalany jest gazem ziemnym, dzięki czemu emisja pyłów i CO2 do atmosfery jest znikoma.
 6. ODPOWIEDZIALNY TRANSPORT – większość floty samochodowej posiada europejski standard emisji spalin co najmniej EURO 5.
 7. TECHNOLOGIE – za pomocą nowoczesnych aplikacji prowadzi się stały monitoring pracy kotłowni, zużycia gazu, pracy stacji uzdatnia wody i studni, pracy układów chłodniczych, co umożliwia bardzo szybkie reagowanie na ewentualne awarie. Firma jest przygotowana, aby jak najszybciej na nie reagować, bez strat dla środowiska.
 8. SYSTEM PN-EN ISO 14001:2015 – organizacja wdrożyła system i zobowiązuje się do proaktywnych działań zmierzających do ochrony środowiska przed skażeniami i degradacją.
 9. MILION MIESZKAŃ DLA PSZCZÓŁ – firma ma pod swoją opieką pasiekę i dąży do tego, aby stworzyć warunki do życia dla miliona pszczół.
 10. SZKOLENIA PRACOWNIKÓW – pracownicy zdają sobie sprawę z wyjątkowości położenia zakładu, czyli rezerwatu Dębowa Góra, mając na uwadze niepowtarzalność tego terenu i konieczność ochrony środowiska.

Robi wrażenie, prawda? Teraz recenzja jest kompletna, a ja mogę uczciwie ocenić produkt, na który składa się tak wiele czynników. Bardzo szanuję Dolinę Noteci za kompleksową troskę zarówno o moje psy, jak i środowisko, ale również za otwartość. Jestem dumna, że mamy tak odpowiedzialną POLSKĄ markę.

Do testów otrzymaliśmy 400 gramowe puszki z serii superfood we wszystkich dostępnych smakach. Opakowania są bardzo estetyczne, a każdy smak ma inny kolor etykiety, dzięki czemu łatwiej jest zapamiętać co najbardziej smakowało naszemu pupilowi. Na etykiecie znajdziemy dokładny skład produktu oraz wyszczególnione składniki analityczne i dodatki dietetyczne. Nie zapomniano także o zaleceniach żywieniowych i deklaracji jakości od samego psa Prezesa.

No właśnie, wiedzieliście że www.dolina-noteci.pl to jedyny sklep zoologiczny prowadzony przez psa? 😉

Zawartość puszek ma naturalny kolor i przyjemny zapach. Szczególnie intensywny i zachwycający jest aromat mango w tej z kangurem i wołowiną. Znajdziecie w nich soczyste mięsko i przepyszną bursztynową galaretkę. Podstawą żywienia jest u nas sucha karma, ale pieski codziennie dostają mokrą karmę w matach i zabawkach do wylizywania. Psy oszalały na punkcie tej karmy, a otwieranie wieczka powodowało błyskawiczną teleportację do kuchni. Puszki nie traciły na atrakcyjności nawet po zamrożeniu (mata do wylizywania), a po podgrzaniu bałam się wyjść z kuchni, bo psy wariowały! Pieski każdy smak zjadały ze smakiem, czuły się dobrze, nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna, ani luźna kupa. Jest jednak jeden problem… zawsze było im mało! Chyba musimy uśmiechnąć się do psa Prezesa o całą paletę Doliny Noteci Superfood dla naszych wielkopsów 😉

Koniecznie spróbujcie tych puszek. Gwarantuję, że będą bardzo smakować Waszym psom 🙂

Jeśli będziecie mieli ochotę poczytać więcej o Dolinie Noteci, to zapraszam tutaj: www.wiecejnizkarma.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.