SFINKSY

Saszetki dla kotów PETNER

Karmy mokre Petner to gwarancja składników wysokiej jakości oraz brak sztucznych aromatów, konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Jest również wolna od GMO. Dodatkowo karma mokra jest bezzbożowa i bezglutenowa, przez co nie obciąża układu pokarmowego kota. Zawiera za taurynę – aminokwas niezbędny dla prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania kotów w różnym wieku. Dodatkowo wspiera zdrowe drogi moczowe kotów dzięki zawartości żurawiny. Ponadto żurawina zawiera witaminy (A, C, E), związki mineralne (potas, sód, selen) oraz przeciwutleniacze, które wspomagają układ odpornościowy. Mokra karma dla kota Petner dostarcza kotu niezbędnych składników odżywczych, w tym bogaty kompleks witamin i minerałów.
Saszetki mają standardową gramaturę 85g

W saszetkach znajdziemy takie dodatki dietetyczne jak:
Witamina B1 300 mg, Witamina E 100 mg, Witamina B6 20 mg, Cynk (jako siarczan cynku, monohydrat) 10 mg, Mangan (jako siarczan manganu) 2 mg, Miedź (jako siarczan miedziowy, pięciowodny) 0,2 mg , Jod (w postaci jodanu potasu) 0,7 mg, Tauryna 1000 mg, Biotyna 100 μg, Kwas foliowy 300 μg, Cholina 30 mg.

Składniki analityczne:
Białko surowe 11,00%, Tłuszcz surowy 4,50%, Popiół surowy 2,00%, Włókno surowe 0,80%, Wilgotność 80,00%, Wapń (Ca): 0,40%, Fosfor (P ): 0,40%.

Przyjrzyjmy się składom poszczególnych smaków:

Karma z kurczakiem, indykiem i żurawiną:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (35% kurczaka: korpus, elementy z nogi z kurczaka, szyje; 4% indyk), owoce (żurawina 4%), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Karma kurczakiem, jagnięciną i żurawiną:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (35% kurczaka: korpus, elementy z nogi z kurczaka, szyje; 4% wołowina), owoce (żurawina 4%), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Karma z kurczakiem, wołowiną i żurawiną:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (35% kurczaka: korpus, elementy z nogi z kurczaka, szyje; 4% wołowina), owoce (żurawina 4%), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Karma z kurczakiem, kaczką i żurawiną:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (35% kurczaka: korpus, elementy z nogi z kurczaka, szyje; 4% kaczka), owoce (żurawina 4%), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Produkty PETNER znamy z Plebiscytu Top For Dog, w którym mieliśmy okazję testować saszetki dla psów. Psia karma zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wyjątkowa pojemność zaszetki, szczegółowy skład, monoproteinowe formuły, rewelacyjna konsystencja mięsa w bulionie, całe owoce – po prostu czad! Dlatego z duzym entuzjazmem przystąpiłam do testów saszetek dla kotów.

W każdej z czterech opcji saszetek PETNER znajdziemy kurczaka. Smaki różnią się od siebie 4%-ą zawartością indyka, wołowiny, jagnięciny lub kaczki. Martwi mnie zawartość „produktów pochodzenia roślinnego”, tym bardziej, że są niewyszczególnione. Wiemy jedynie z deklaracji producenta, że karma nie zawiera zbóż. To, co zasługuje na wyróżnienie, to wyższa zawartość tauryny, niż w większości kocich saszetek dostępnych na rynku.

Niestety konsystencja „suchych” kawałków mięsa w gęstym sosie nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, bo przypomina karmy z niskiej półki. Od razu wiedziałam też, że moje koty będą kręcić nosami i tak było. Z misek znikał tylko sos, nawet po rozgnieceniu karmy na papkę. Wiem natomiast, że u moich znajomych koty jadły, aż im się uszy trzęsły.

Nie wiem co mam jak mam to podsumować. Psie saszetki PETNER były petardą! Tym bardziej jest mi niezręcznie krytykować linię dla kotów. Niestety ten produkt nie spełnił naszych oczekiwań. Jednak nie obrażamy się na PETNER, bo niemziennie uwielbiamy ich produkty dla psów. To młoda Polska firma, warto im kibicować oraz dać czas i szansę na rozwój 😉

Zachęcam Was też do przeczytania recenzji saszetek dla psów, będziecie zaskoczeni 😉 http://purrfectlove.pl/petner/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *