SFINKSY

KOT BURY – żwirek prosto z młyna

KOTBURY to wpełni naturalny żwirek w formie pelletu, powstający podczas procesów przemiału zbóż. Nie zawiera w sobie żadnych syntetycznych substancji zapachowych, czy zbrylających.  Żwirek jest wytwarzany z otrąb pszennych, które są pozyskiwane w procesie produkcji mąki w Gdańskich Młynach. Dzięki temu nic się nie marnuje, a kot otrzymuje produkt wysokiej jakości.

Na tą chwilę jest to jedyny żwirek z otrąb pszennych w formie pelletu dostępny na rynku. Jest w pełni biodegradowalny i ekologiczny. Kupując Kota Burego wspierasz lokalny biznes i polską gospodarkę, gdyż jest to produkt w 100% polski, wyprodukowany w technologi zero waste.

KOT BURY jest żwirkiem zbrylającym. Pod wpływem wilgoci agreguje się w większe bryłki, które z łatwością można usunąć z kuwety. Żwirki zbrylające pozwalają na zachowanie dużo większej czystości w toalecie, są bardziej wydajne niż te, które się nie zbrylają. Żwirek nie przylega do łap, więc nie ma problemu z roznoszeniem granulatu. Delikatny drzewny aromat neutralizuje niepożądane zapachy.

Żwir Bury Kot nadaje się dla wszystkich kotów – zarówno kociąt, jak i kotów dorosłych i starszych. Granulki mają wielkość 4 mm, co zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z kuwety.

Kotbury występuje w opakowaniach 2,5kg. oraz 15kg.

Jest to produkt całkowicie naturalny a co za tym idzie – bezpieczny dla kotów i przyjazny dla środowiska. Zbożowa ściółka jest całkowicie biodegradowalna. Zużyty pellet możecie utylizować w toalecie(bryłki należy usuwać je pojedynczo, aby uniknąć zatkania toalety), wyrzucić do bio odpadów, albo użyć jako nawóz w ogrodzie.
Wg producenta przy regularnym czyszczeniu kuwety jedno opakowanie żwiru powinno wystarczyć na 1-1,5 miesiąca stosowania dla jednego kota.
Żwirku KOT BURY możemy używać także jako podłoże dla innych zwierząt, np. fretek, królików i gryzoni.

Kotbury występuje w opakowaniach 2,5kg. oraz 15kg.

„tak jak wiele innych kotów, przez większość życia byłem dachowcem, odkrywającym codziennie świat. Niestety życie pełne kocich przygód sprawiło, że pewnego dnia potrzebowałem pomocy…

Znalazłem ją u ludzi, którzy okazali mi serce i zapewnili stały dom, oraz bezpieczne warunki.

KOTBURY może być każdym kotem. A jak wiecie, wszystkie koty zasługują na pomoc i najlepsze warunki życia. Dlatego, każde opakowanie KOTABUREGO wspiera stowarzyszenie opieki nad zwierzętami.”

Żwirek ma totalnie innowacyjną formę bardzo drobnego pelletu. Nie pyli się i nie nosi szczególnie. Ma naturalny, delikatny ale specyficzny zapach, którego nie czuć z kuwety. Jednak zapach dużego otwartego worka żwirku stojący w kocim pokoju już mi przeszkadzał.

Ogromnym plusem jest możliwość wyrzucania żwirku do toalety. Nie można także zapomnieć o filozofii ZERO WASTE, która przyświecała twórcom KOTA BUREGO. To godny naśladowania przykład dla innych firm. Dzięki drobnym granulkom i naturalnemu surowcowi żwirek będzie idealny dla kociąt – minimalizuje ryzyko zadławienia, zatrucia i niedrożności jelit w przypadku zjedzenia.

Zbryla się naprawdę bardzo dobrze pod warunkiem, że nie sprzątamy od razu. Żwirek potrzebuje chwili, żeby wchłonąć płyn i spęcznieć. Powstałe bryłki są dość trwałe i nie rozpadają się podczas sprzątania.

Nasze koty nie są fanami żwirków roślinnych, więc podczas testów KOTA BUREGO chętniej wybierały kuwetę z bentonitem. Mimo to będziemy do niego wracać podczas odchowu kociąt 🙂

Jeśli Wasze koty lubią żwirki roślinne, a Wy cenicie sobie wygodę urylizowania żwirku drogą sanitarną to koniecznie wypróbujcie KOTA BUREGO. Kupując ten żwirek wspieracie Towarzysto Opieki nad Zwierzętami oraz dokonujecie ekologicznego wyboru.

Żwirek KOT BURY kupicie m.in tutaj: https://petandyou.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *