SFINKSY

Auriceum – profilaktyka i higiena uszu

Schorzenia uszu to częsty problem psów i kotów. Przyczyną zapalenia uszu u zwierząt mogą być zakażenia pasożytnicze (np. świerzbowce), grzybicze (w tym drożdżaki), bakteryjne (np. Psuedomonas, Staphylococcus).

Najczęstsze niepokojące objawy zapalenia uszu u psów i kotów to trzepanie uszami (szczególnie u psów), drapanie uszu, zaczerwienienie skóry małżowiny usznej, nadmiar wydzieliny w kanale słuchowym, nieprzyjemny zapach wydzieliny, ból w okolicy ucha. Jeśli zauważyliście któreś z wymienionych objawów, koniecznie skonsultujcie się ze swoim lekarzem weterynarii, który postawi diagnozę i zaleci właściwe leczenie.

W przypadku nawracających infekcji konieczna jest odpowiednia profilaktyka – prawidłowa pielęgnacja i higiena uszu zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii, dzięki czemu ograniczone zostaje ryzyko namnożenia się drobnoustrojów wywołujących infekcję.

Składniki AuriCeum pozwalają na dokładne oczyszczenie zewnętrznego kanału słuchowego i małżowiny usznej oraz usunięcie nadmiaru woskowiny. Polecany jest dla psów i kotów ze skłonnością do stanów zapalnych zewnętrznego kanału słuchowego tła grzybiczego lub bakteryjnego.

Składniki Auriceum wykazują wielokierunkowe działanie:

  • działają keratolitycznie i usuwają martwe komórki naskórka

  • rozmiękczają i ułatwiają usunięcie nadmiaru woskowiny

  • sprzyjają normalizacji mikroflory kanału słuchowego

  • wykazują właściwości łagodzące i wspomagające regenerację naskórka

  • neutralizują nieprzyjemny zapach

  • działają antyseptycznie

  • przywracają właściwe PH

Sposób użycia:

Przed użyciem wstrząsnąć. Kilka do kilkunastu kropli płynu wprowadzić do zewnętrznego kanału słuchowego, rozmasować podstawę ucha, a nadmiar płynu delikatnie usunąć wacikiem. Stosować 1-2 razy w tygodniu lub zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii.

Skład wg INCI:

Aqua, Beta-glucan, Propylene Glycol, Panthenol, Decyl Glucoside, Zinc Sulfate, Urea, Hydroxypropyl Cellulose, PEG-75 Lanolin, Chitosan, Chlorhexidine Digluconate, Allantoin, Lactic Acid, Salicylic Acid, Colloidal Silver, DMDM Hydantoin, Methyochloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

Buteleczka ma pojemność 50ml i posiada miękki aplikator.

Płyn jest półprzezroczysty, mlecznej barwy i dość rzadki – co pozwala dotrzeć mu we wszystkie zakamarki ucha i łatwo się rozprowadza. Nie ledwo wyczuwalny zapach.

Nasze koty nie mają problemu z infekcjami uszu. Myślę, że to zasługa regularnej profilaktyki, w której pomoże Wam Auriceum. Wbrew plotkom w naszym stadze zdecydowanie częściej wymagają czyszczenia uszy stojące. Domniemam, że wpada w nie więcej kurzu i drobnoustrojów, a także włosy mocniej drażnią małżowinę.

Jeśli nie muszę to staram się wykładać aplikatora do ucha, tylko wylewać odpowiednią ilość na cienki wacik kosmetyczny przecięty na pół, żeby było mi wygodnie operować w uchu.

Oczywiście możemy również nanieść płyn aplikatorem bezpośrednio na małżowinę, jednak nie mamy wtedy takiej kontroli nad ilością preparatu i musimy pamiętać o każdorazowej dezynfekcji aplikatora, również między jednym uchem, a drugim u tego samego kota!

Buteleczka jest mała i wygodnie leży w ręce, sam preparat ma bardzo komfortową w użyciu konsystencję i jest bardzo wydajny. Podczas stosowania nie wystąpiły żadne podrażnienia, a płyn spełniał swoją pielęgnacyjną i profilaktyczną funkcję. Pięknie zadbał o higienę naszych stojących, jak i klapniętych uszek. Gorąco polecamy, u nas Auriceum sprawdził się świetnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.